دهم آذر در کاخ کرملین مسکو قرعه‌کشی مهمترین تورنمنت فوتبالی جهان در سطح ملی برگزار شد و تیم‌های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه رقبای خود را شناختند.
 تشک کشتی نگین  فروشگاه ورزشی نگین  اخبار سایت  ایمن سازی اماکن ورزشی
 ایمن سازی مدارس  تشک جودو نگین ورزش  تشک ایروبیک نگین ورزش  تشک یوگا نگین ورزش
 
 
بررسی گروه بندی جام جهانی 2018 با آمار و ارقام
دهم آذر در کاخ کرملین مسکو قرعه‌کشی مهمترین تورنمنت فوتبالی جهان در سطح ملی برگزار شد و تیم‌های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه رقبای خود را شناختند.

در این یادداشت ضمن معرفی گروه‌های هشت‌گانه جام‌جهانی به بررسی سختی این گروه‌ها بر مبنای رنکینگ فیفا و امتیاز تیم‌ها در این رتبه‌بندی پرداخته‌ایم

گروه A: داربی خاورمیانه در آسان‌ترین گروه در تمام ادوار جام‌جهانی

 

 

 

در گروه اول این مسابقات میزبان در گروهی آسان به مصاف تیم‌های عربستان، مصر و اروگوئه خواهد رفت. شاید بتوان گفت این گروه آسان‌ترین گروه در تمام ادوار جام‌جهانی است. از نکات شایان توجه و بی‌سابقه این گروه، بازی دو تیم عربی در روز آخر مسابقات است. این بازی را می‌توان داربی خاورمیانه نامید که شاید دیگر هیچ‌گاه در چنین تورنمنت‌های معتبری تکرار نشود.

 

گروه B: ایران-تنگه جبل‌الطارق

 

در گروه دوم تیم ملی کشورمان با تیم‌های قدرتمند اسپانیا، پرتغال و مراکش از حوزه تنگه جبل‌الطارق همگروه است. تیم‌های اسپانیا و پرتغال با آمار گل زده 36 و 32 در مسابقات مقدماتی ضمن در اختیار داشتن خط حمله‌ای بسیار قدرتمند به ترتیب تنها 3 و 4 گل در ده بازی مقدماتی دریافت کرده‌اند که حاکی از خط دفاع نفوذناپذیر این دو تیم است. در مقابل دو تیم ایران و مراکش بدون باخت و به ترتیب با دو گل خورده و بدون گل خورده به جام جهانی 2018 صعود کرده‌اند. بنابراین، از این لحاظ بازی‌های این گروه صحنه مبارزه بهترین خطوط حمله و دفاع خواهد بود.

 

گروه C : فرانسه و لحظه آخری‌ها

 

در گروه C فرانسه در کنار تیم‌های لحظه آخر صعود کرده دانمارک، پرو و استرالیا قرار گرفته است. این سه تیم در روز آخر مسابقات و در مرحله پلی‌آف با حذف تیم‌های ایرلند، نیوزیلند و هندوراس دیرتر از سایر تیم‌ها جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب نمودند.

 

گروه D: آرژانتین-نیجریه؛ برای پنجمین بار

 

در گروه D در کنار ترکیب سنتی آرژانتین و نیجریه – که در پنج دوره جام جهانی ازجمله جام قبل تکرار شده است- دو تیم درجه دو اروپایی به نام‌های ایسلند و کرواسی قرار دارند.

 

گروه E: مرگ واقعی

 

در سخت‌ترین گروه این مسابقات برزیل قهرمان پنج دوره جام‌جهانی که در بهترین فرم چند سال اخیر خود قرار دارد و به سادگی و زودتر از همه تیم‌ها صعود خود را قطعی نمود با سوییس، کاستاریکا و صربستان همگروه است.

 

گروه F: پرتجربه‌ترین

 

گروه F تیم‌های آلمان، مکزیک، سوئد و کره‌جنوبی را در خود جای داده است. شاید اگر تیم‌ها را بر مبنای تجربه حضور در جام‌جهانی ارزیابی نماییم این گروه سخت‌ترین یا به عبارت بهتر پرتجربه‌ترین گروه جام‌جهانی لقب بگیرد. آلمان 18 دوره، مکزیک 16، سوئد 12 و کره‌جنوبی 10 دوره در جام جهانی حاضر بوده‌اند.

 

گروه G: لیگ‌برتری‌های از پیش صعود کرده

 

 

در گروه G دو تیم تراز اول اروپایی انگلیس و بلژیک در کنار دو تیم پاناما و تونس که شانس چندانی را نمی‌توان برای آن دو تیم تصور نمود همگروه شده‌اند. حضور دوازده بازیکن از تیم بلژیک در لیگ برتر انگلیس سبب می‌شود تا بازی انگلیس-بلژیک در روز آخر -با توجه به بازی‌های نسبتاً راحتشان در دو روز نخست- بازی لیگ‌برتری‌های از پیش صعود کرده لقب بگیرد.

 

گروه H: بیشترین پراکندگی، کم‌ترین تجربه

 

در گروه H، لهستان، سنگال، کلمبیا و ژاپن با بیشترین تنوع جغرافیایی از چهار قاره مختلف در یک گروه نسبتاً آسان قرار دارند.

 

گروه مرگ واقعی کدام گروه است؟

 

چنانچه رنکینگ تیم‌ها را ملاک ارزیابی سختی گروه‌ها قرار دهیم گروهی که مجموع رنکینگ تیم‌ها در آن عدد کوچکتری باشد گروه سخت‌تری محسوب می‌شود. گروه A با مجموع 175 با اختلاف زیاد نسبت به سایر گروه‌ها آسان‌ترین گروه جام‌جهانی است. سپس گروه F با 104 در رتبه دوم، گروه‌های H، G،  Bو D به ترتیب با مجموع 95، 94، 93 و 85 در رده‌های سوم تا ششم سخت‌ترین گروه‌ها قرار می‌گیرند. گروه C با 79 و گروه E با 73 از این حیث سخت‌ترین گروه‌های جام‌جهانی هستند.

 

 

با آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی روسیه2018

نگین ورزش تهران

شنبه 18 فروردين 1397  18:51
منبع : جام جهانی

آخرين تاريخ بازديد : شنبه 13 آذر 1400  13:2:43
تعداد بازديد از اين خبر : 14930

کليد واژه هاي مرتبط : جام جهانی 2018 روسیه تیم ملی فوتبال گروهبندی جام جهانی گروه ایران در جام جهانی روسیه2018 ایران اسپانیات پرتقال  ; 
تلفن 09217851152 -------- 09904233283 تولید و نصب انواع تشکهای ورزشی و ضربه گیر دیوار و ستون و انواع کیسه بوکس و تشکهای ژیمناستیک و ایروبیک و نصب کفپوش ورزشی و چمن مصنوعی و ... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ضربه گیرهای با ضخامت ۳ سانتیمتر با روکش ایرانی p.v.c برای ایمن سازی مدارس و مهدهای کودک . استاندارد و مقاوم در برابر آفتاب و رطوبت. ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------با ما تماس بگیرید
ایمیل : neginsporttehran@gmail.com تماس: +989904233283 09217851152 نگین ورزش تهران تجهیز اماکن ورزشی و باشگاهها و سالن های ورزشی ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کفپوش دیواربوش ضربه گیر ورزشی کیسه بوکس تشک کشتی تشک جودو رینگ بوکس تاتامی چمن مصنوعی کیسه بوکس میت رزمی تشک ایمنی تشک ایروبیک تشک انفرادی تشک پرش ارتفاع انواع تور ورزشی